علامه طباطبایی
ما بزرگترین کاری که در عالم داریم و هیچ کاری
از اطوار و شئون زندگی ما مهمتر از آن نیست،
این است که خود را بسازیم.
رهبر فرزانه انقلاب
او مجموعه ای از فرهنگ و معارف اسلام بود،
فقیه بود ، حکیم بود،آگاه از اندوخته های فلسفی
شرق و غرب بود. مفسر قرآن بود...
رئیس دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم: وظایف نهادهای مختلف در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مشخص شود/ نباید اجازه داد که جاذبه های بیرون مسجد برای جوانان بیشتر باشد / سالن ورزش سالم و سالن ازدواج های اسلامی در کنار مساجد تاسیس شود
پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰ دیدگاه - ۱۲۵ بازدید

نشست علمی تخصصی اساتید قرآنی با موضوع نقش جامعه قرآنی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت مساجد شامگاه روز پنجشنبه 29 فروردین ماه با حضور اساتید قرآنی و قرآن پژوهان و برخی از اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد در بیت علامه طباطبایی مفسر بزرگ قرآن کریم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد نقیب از قرآن پژوهان و رئیس دانشگاه علوم ومعارف قرآن و از خادمان قرآن که بیش از ۲۰ سال است که به عنوان یک خادم قرآن شناخته شده در این نشست اظهارداشت: در زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب بایستی جلسات متعدد، نشست ها و همایش های علمی برپا بررسی های دقیقی به لحاظ قرآنی شود زیرا این بیانیه دارای مبانی قرآنی قوی است لذا ما در دانشگاه علوم ومعارف قرآنی اقداماتی را آغاز کردیم و میثاق نامه ای به محضر مثام معظم رهبری ارائه دادیم و وظایفی را به عهده گرفتیم.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم چند دستورالعمل و وظیفه عملیاتی را در این نشست مشخص کنیم و بگوییم ما به عنوان جامعه قرآنی و همچنین کانون مساجد و ارتباط بین این دو نهاد چه وظایفی را می توانیم به عهده بگیریم و از شعار و ای کاش و فراموش شدن مساله فاصله بگیرم.

وی گفت:‌ هر نهادی باید وظایفی را برعهده بگیرد و ارزیابی داشته باشد و به صورت زمان بندی مشخص شود که چه میزان پیشرفت داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر نقیب اظهارداشت: رابطه قرآن و مسجد و وظایف مسجد و مسجدیان از منظر قرآن باید مشخص شود زیرا راهکار در این زمینه تابع چندین شرط است، نخست اینکه باید مشخص شود که ائمه جماعت چه آموزش هایی فراگرفته اند؟ و چه شخص یا نهادی در کشور متولی این اقدام است؟ و دوم اینکه جاذبه های مسجد مشخص شود و در اخذ تصمیم ها باید تابع های سیاسی و اقتصادی و اخلاقی تاثیرگذار را در نظر بگیریم.

وی تاکید کرد که باید مشخص شود حوزه علمیه برای آموزش نیروی مساجد چه اقدامی انجام داده است؟ و متولی امور مساجد در کشور برای آموزش در کشور چگونه اقدام کرده اند؟ 

وی گفت: طبق تحقیق، مساجد شلوغ امام جماعت یا بسیج یا گروه های خوب از جوانان دارد نباید اجازه داد که جاذبه های بیرون مسجد برای جوانان بیشتر باشد که متاسفانه امروز چنین است و اگر توانستیم جاذبه های درون مسجد را زیاد کنیم می توان به جوانان آموزش های قرآنی را هم ارائه داد لذا ابتدا باید در مسجد ایجاد جاذبه کنیم ابتدا جذب و سپس مطالب را آموزش دهیم اما متاسفانه امروز در آموزش وپرورش جمهوری اسلامی هم با قرآن و قرائت آن و مسجد ناآشنا هستند

رئیس دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم پیشنهاد کرد: سالن ورزش سالم و سالن ازدواج های اسلامی با قیمت مناسب باید در کنار مساجد باشد.

وی خاطرنشان کرد: در کشور طیف مذهبی خوب داریم که اهل نماز و قرآن هستند و این گروه اهل مسجد هستند اما باید در گام دوم انقلاب باید همه طیف ها را جذب کرد.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری شبستان

گزارش تصویری حوزه

------------------

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری رسا

خبرگزاری برنا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری مهر

-----------------

سایت صاحب خبر

سایت مسجدنیوز

سایت امربه معروف

سایت قم نیوز

سایت قم فوری

سایت انقلاب نیوز

سایت خبربان

سایت خبرفارسی

سایت قطره

سایت همراهان خبر

سایت تی نیوز

سایت باخبر

سایت پرس شیعه

 

 

 

بازتاب خبر در رسانه ها
 • بازتاب تصویری
 • بازتاب در خبرگزاری ها
 • بازتاب در روزنامه ها
 • بازتاب در سایت ها
 • گالری تصاویر
  بازتاب خبر در رسانه ها
 • بازتاب تصویری
 • بازتاب در خبرگزاری ها
 • بازتاب در روزنامه ها
 • بازتاب در سایت ها
 • هیچ دیدگاهی برای این خبر نوشته نشده است
  طراحی شده توسط مدرن هاست
  ورود به پنل کاربری