اگر طلبه ها را با قرآن مأنوس کنید امثال شهید مدرس به جامعه تحویل می دهید

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی رحیمی‌صادق مدیر حوزه علمیه تهران، اظهار کرد: اگر پاسداشت و گرامیداشتی از حوزه علمیه تهران صورت گیرد، محور و رکن اصلی آن معرفی علما و فقها و مراجع بزرگ و ارزشمندی است که حوزه علمیه تهران بر آنها می بالد و هستی و کیان خود را مرهون آنهاست. عالمانی همچون عالم بصیر و انقلابی شهید مدرس که امروز ۸۱ سالگرد شهادت این مرد ملکوتی و بزرگ است.

همزمان با سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس، مراسم بزرگداشت شهید مدرس با حضور مسئولان حوزه علمیه تهران و سخنرانی آیت الله استادی، مدیر حوزه علمیه تهران و معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ ایران در خانه موزه شهید مدرس برگزار شد.

رحیمی صادق گفت: امام خمینی(ره) بسیار شیفته شخصیت شهید مدرس این مرد بزرگ بودند؛ وقتی سخن از تربیت قرآنی می کنند می فرمایند: «اگر طلبه ها را با قرآن مأنوس کنید امثال مدرس تحویل می دهید.» وقتی برای چاپ اولین اسکناس ها محضر امام(ره) می رساند، می فرمایند: «تصویر شخصیتی را روی اولین اسکناس ها چاپ کنید که اولین دشمنان رژیم ستمشاهی بودند» مقام معظم رهبری نیز وقتی شخصیت آیت الله شهید مدرس را بیان می کنند، می فرمایند: «بعد از سالها هنوز هم اگر کسی از مجلس و نماینده انقلابی سخن می گوید، مدرس به عنوان یک نماد یاد می شود.»

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری ایکنا

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری تسنیم

-------------

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری رسا

 ------------

روزنامه جمهوری اسلامی (ص1)

روزنامه جمهوری اسلامی (ص1)(Pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی (ص3)

روزنامه جمهوری اسلامی(ص3)(Pdf)

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(ص اول)(Pdf)

روزنامه رسالت(ص آخر)(Pdf)

روزنامه 19دی(ص6)(Pdf)

روزنامه 19دی(ص12)(Pdf)

-------------

سایت صاحب خبر

سایت عقیق

سایت قطره

سایت خبروان

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد