آیت الله نور مفیدی: مهم ترین وظیفه حوزه های علمیه تبلیغ دین و معارف است| حوزه با بازنگری برای تقویت تبلیغ در برابر هجمه ها بایستد

نماینده ولی فقیه در استان گلستان مهم ترین وظیفه حوزه های علمیه را تبلیغ دین و معارف اسلامی دانست و گفت: باید عالمانی آگاه، به روز و با سعه صدر تبلیغ دین کرده و از مکتب اهل بیت(ع) که غریب واقع شده  دفاع کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالقرآن علامه طباطبایی، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان شامگاه پنجشنبه 24 آبان ماه 97  در مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن تبلیغ حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به برنامه های خود در استان گلستان گفت: سعی می کنیم که مطالب ما برای مردم مبتنی بر آیات و روایات باشد و تلاش ما این است که فرمایشات امیرمؤمنان به بهترین شکل و بیان برای مردم مطرح شود، به همین دلیل 45 سال است که هفته ای یک شب در مسجد برنامه تفسیر داریم.

وی مهم ترین وظیفه حوزه های علمیه را تبلیغ دین و معارف اسلامی دانست و افزود: حوزه های علمیه باید به  امر مهم تبلیغ توجه بیشتری داشته باشند، امروز اهمیت تبلیغ برای همه گروه ها، ادیان و مذاهب روشن شده و همه سعی می کنند از امر تبلیغ به بهترین صورت استفاده کنند.

نماینده خبرگان رهیری با بیان این که تفکرات مختلف جهان افرادی را تربیت می کنند و به مناطق گوناگون برای تبلیغ تفکر خود می فرستند، اظهار داشت: وهابیت امروز در کشورهای اسلامی بسیار فعالیت می کند و مسیحیان با چهره  تدریس زبان وارد می شوند و کار خود را انجام می دهند.

وی ادامه داد: حوزه های شیعی آنگونه که باید و شاید در بحث تبلیغ عمل نکرده است، البته فعالیت های تبلیغی انجام‌می شود اما آنگونه باید و باشد انجام نمی گیردتبلیغ حوزه ها باید جدی تر و حساب شده تر باشد.

آیت الله نور مفیدی حوزه های علمیه باید بازنگری را در امر تبلیغ داشته باشند تا بتوانیم در برابر تهاجمات دشمن به شیعه بایستیم، ابراز داشت: باید عالمانی آگاه، به روز و با سعه صدر تبلیغ دین کرده و از مکتب اهل بیت(ع) که غریب واقع شده  دفاع کنند.

وی با تسلیت شهادت امام عسکری(ع) عنوان کرد: زمان امام عسکری(ع)  زمان خاصی بود و آنقدر اندیشه های انحرافی وجود داشت که جامعه شیعی را احاطه کرده بودند و به شک و تردید انداخته بودند اما در همین زمان حضرت اجازه انحراف امت را نمی دهند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: روایت امام عسکری(ع) این است که انسان با همه حتی مخالف می برخورد درست داشته باشد، توصیه امام  را در قبال برادران اهل سنت عمل کردیم و نتیجه آن را دیدیم  و امسال به عنوان زوار امام حسین(ع) کاروان راه افتادند و دشمن از این برخوردهای خوش و بر اساس دستورات اسلام ضربه خواهد دید.

گفتنی است، در پایان مراسم از آیات سید کاظم نوری مفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و سید مجتبی حسینی نماینده ولی فقیه در عراق، حجت الاسلام والمسلمین انصاریان، آیت الله سید فاضل جابری الموسوی از عراق و علامه جعفر مرتضی از لبنان تقدیر شد و این فعالان عرصه تبلیغ لوح خود را از دستان حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دریافت کردند.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری تابناک قم

گزارش تصویری ابنا

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری دانشجو

گزارش تصویری رضوی

گزارش تصویری جماران

گزارش تصویری مهر

گزارش تصویری تسنیم

گزارش تصویری قم نیوز

گزارش تصویری ایکنا

---------------

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری رسا

---------------

روزنامه اعتدال

روزنامه اعتدال(pdf)

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

روزنامه جهان اقتصاد

---------------

سایت صاحب خبر

سایت قم فوری

سایت تابناک قم

سایت آخرین خبر

سایت قطره

سایت خبروان

سایت خبرازما

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد