حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:تا پایام عمر دست از تبلیغ معارف بر نمی دارم| مبلغان نباید از کار تبلیغ خسته و دلسرد شوند

خطیب برجسته حوزه علمیه با بیان این که مبلغان نباید از کار تبلیغ خسته، دلسرد،  ناامید و ساکت شوند، گفت: مبلغان تا زنده هستند و نفس دارند باید تبلیغ اثرگذار با شرایط ربانی و ملکوتی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالقرآن علامه طباطبایی، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان  شامگاه پنجشنبه 24 آبان ماه 97 در مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن تبلیغ حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به آیه"  الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلَّا اللَّهَ وَ كَفى‌ بِاللَّهِ حَسِيباً"گفت: تبلیغ کار همه انبیای الهی و ائمه طاهرین(ع)  بوده است.

وی افزود: کسانی رساننده پیام های الهی هستند که مجموعه آن اسلام کامل و دین جامع و نعمت تام پروردگار متعال است، مبلغان نباید از کار تبلیغ خسته، دلسرد،  ناامید و ساکت شوند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مبلغان تا زنده هستند و نفس دارند باید تبلیغ اثرگذار با شرایط ربانی و ملکوتی داشته باشند، ابراز داشت:  انبیا و ائمه طاهرین(ع) نشان دادند که تبلیغات آن ها تا لحظه آخر عمر تداوم داشته است و در سخت ترین شرایط تبلیغ را رها نکردند.

وی عنوان کرد: تا زمانی که انسان به قرآن و عترت تمسک کند گمراه نمی شود و  ملاک تبلیغ باید قرآن و عترت باشد، آخرین وصیت در لحاظات عروج ۱۲۴ هزار پیامبر و اهل بیت(ع) توصیه ها و تبلیغ دینی  دین خدا مخصوصا بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان خاطرنشان کرد: بنده زیاد خدمت آیت الله العظمی میلانی می رسیدم و محبت های فراوانی به بنده داشتند و سال 54 با حالی خوش به همراه روضه از دنیا رفتند، بعد از 4 سال که از فوت ایشان گذشت، در تهران به فکر این بودم که منبر و تبلیغ را تعطیل کرده و به قم بازگردم و تحصیل را ادامه دهم و کسی از این نیت خبر دار نشد اما شب ایشان را خواب دیدم که آیت الله میلانی فرمودند حق تعطیل تبلیغ را نداری به همین دلیل تصمیم بر این شد تا عمر دارم بتوانم تبلیغ کنم و از حضرت حق خواستم که مرگ من را در حالت تبلیغ قراردهد.

وی اضافه کرد: مبلغ جز از خدا و عظمت نباید ترس داشته باشد، گاهی پرسیده می شود چگونه برویم، پاسخ این است که تنها برای خدا حرف بزنید تا بر مردم اثر بگذارد.

گفتنی است، در پایان مراسم از آیات سید کاظم نوری مفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و سید مجتبی حسینی نماینده ولی فقیه در عراق، حجت الاسلام والمسلمین انصاریان، آیت الله سید فاضل جابری الموسوی از عراق و علامه جعفر مرتضی از لبنان تقدیر شد و این فعالان عرصه تبلیغ لوح خود را از دستان حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دریافت کردند.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری تابناک قم

گزارش تصویری ابنا

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری دانشجو

گزارش تصویری رضوی

گزارش تصویری جماران

گزارش تصویری مهر

گزارش تصویری تسنیم

گزارش تصویری قم نیوز

گزارش تصویری ایکنا

--------------

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری برنا

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری فارس

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری رسا

خبرگزاری تسنیم

-------------

روزنامه اعتدال

روزنامه اعتدال(pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

روزنامه جهان اقتصاد

روزنامه عصرایرانیان

روزنامه عصرایرانیان(pdf)

-------------

سایت صاحب خبر

سایت قم فوری

سایت تابناک قم

سایت آخرین خبر

سایت قطره

سایت خبرفارسی

سایت مخبرنیوز

سایت شهیدنیوز

سایت خبروان

سایت باخبر

سایت مهتدون

سایت مانیتورشفقنا

سایت شیعه شفقنا

سایت وینور

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد