با سخنرانی مراجع عظام تقلید، حضرات آیات مکارم شیرازی و جوادی آملی مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی(رض) در قم برگزار می شود

مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد ارتحال مفسر کبیر قرآن حضرت آیت الله علامه طباطبایی(رض) طی دو شب متوالی در قم برگزار می شود.

مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی (رض) با اعلام این خبر گفت: به منظور پاسداشت سی و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت علامه طباطبایی (رض)، در شب نخست این مراسم، همایش علمی "المیزان و علوم انسانی و اسلامی" با مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شامگاه روز چهارشنبه 23 آبان ماه 97 در بیت شریف این عالم ربانی برگزار می شود.

در این مراسم پس از قرائت تعدادی از مقالات برگزیده، آیت الله علی اکبر رشاد رئیس حوزه های علمیه استان تهران و مسئول پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به ایراد سخن می پردازد و پس از آن شرکت کنندگان در این همایش از بیانات مرجع عالیقدر و مفسر قرآن حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی (مدظله العالی) مستفیض خواهند شد.

وی افزود: مجموعه مقالات همایش های المیزان و علوم انسانی اسلامی در دو جلد کتاب پانصد صفحه ای به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تدوین و منتشر شده است که در این مراسم رونمایی و تقدیم حاضران خواهد شد.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی گفت: شب دوم بزرگداشت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی(رض) نیز در شامگاه روز پنجشنبه 24 آبان ماه 97 و با مشارکت انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه با موضوع "محوریت قرآن و نهج البلاغه در تبلیغ" برگزار می‌شود که در این جلسه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم و همچنین میهمانانی از علمای بلاد و حوزه علمیه نجف اشرف حضور خواهند داشت و از تعدادی شخصیت های علمی و تبلیغی تکریم و تقدیر خواهد شد.

نجفی قدسی اضافه کرد: در این مراسم پس از سخنان کوتاه چند نفر از علماء و بزرگان که در عرصه های تبلیغی و ترویجی تلاش گسترده ای داشته اند، جناب حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی سخنانی ایراد خواهد کرد و پس ار آن همگان از بیانات مرجع عالیقدر و مفسر قرآن حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامت‌برکاته) مستفیض خواهند شد.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری برنا

خبرگزاری فارس1

خبرگزاری فارس2

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری ابنا

خبرگزاری رسا

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری تقریب

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری اقتصادی ایران

--------------

روزنامه عصرایرانیان

روزنامه عصرایرانیان(pdf)

--------------

سایت صاحب خبر

سایت قم نیوز

سایت تابناک قم

سایت عقیق

سایت مخبرنیوز

سایت خبروان

سایت شیعه شفقنا

سایت تی نیوز

سایت روزامه

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد