نماینده مقام معظم رهبری در عراق: اخلاص و سخت‌کوشی علامه طباطبایی(ره) سبب موفقیت المیزان شده است

نماینده مقام معظم رهبری در عراق گفت: زحمت علمی که علامه طباطبایی کشیده و اخلاص و قداست روحی وی در موفقیت ایشان در نوشتن المیزان موثر بوده است.

آیت‌الله سیدمجتبی حسینی، نماینده مقام معظم رهبری در عراق طی بازدید از دارالقرآن علامه طباطبایی، ضمن ابراز خرسندی از حضور در بیت علامه در سخنانی گفت: برای بنده جای خرسندی فراوان از حضور در منزل علامه طباطبایی وجود دارد، جایی که وجود مبارک ایشان در اینجا نفس کشیدند و تفسیر المیزان را نوشتند.

وی با بیان اینکه بیش از دو هزار تفسیر در میان شیعه وجود داشته و دارد، تصریح کرد: برخی از این تفسیرها، تفسیر مسیری بوده است و انعطافی در عالم تفسیر محسوب می‌شده است که نمونه آن تفسیر مجمع البیان مرحوم طبرسی است.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق بیان کرد: این تفسیر که جامع میان اقوال مختلف است، جای خود را باز کرده همچنین نظریات ویژه ایشان در آن مطرح شده و مفسری نیست که تفسیر بگوید الا اینکه از تفسیر ایشان استفاه کند.

وی با بیان اینکه این تفسیر، متن اساسی و عمیق در شیعه، بلکه در عالم اسلام است؛ ادامه داد: تفسیر نورانی ایشان باعث عمق بیشتر و حرکت جدیدتر در تشیع بوده است.

آیت الله حسینی بیان کرد: زحمت علمی که ایشان کشیده و اخلاص و قداست روحی وی در موفقیت ایشان در نوشتن تفسیر المیزان موثر بوده است؛ همچنین شاگردان ایشان، مفسران بزرگی شدند که امروز محور هستند و تفاسیرشان جا باز کرده است و بزرگان حوزه از مکاتب تفسیری ایشان هستند.

وی تاکید کرد: ایشان هم آثار قلمی و هم تربیتی در تفسیر داشته‌اند و خدا را شاکریم که در گوشه‌ای از این دریا هستیم و هر جا تفسیری بخواهیم بگوئیم از تفسیر ایشان بهره می‌بریم.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری ابنا

خبرگزاری ذاکرنیوز

خبرگزاری تهران پرس

-------------------------

سایت صاحب خبر

سایت قم آنلاین

سایت عترتنا

سایت رسالات

سایت قطره

سایت خبروان

سایت مخبرنیوز

سایت تی نیوز

سایت آکاایران

سایت شیعه شفقنا

سایت مانیتورشفقنا

سایت هشتگ

سایت خبرفارسی

سایت تلکسیران

سایت دیجی وب

سایت پایگاه خبری ملارد

سایت وینور

سایت خبربان

سایت بتانیوز

سایت الیم

سایت چه خبرا

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد