با حضور آیت الله سبحانی؛ ضیافت افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد

ضیافت افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی با حضور حضرت آیت الله العظمی سبحانی و جمعی از اعاظم حوزه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالقرآن علامه طباطبایی(ره)، ضیافت افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی شنبه شب(12 خردادماه) با حضور حضرت آیت الله العظمی سبحانی و جمعی از اعاظم حوزه و در آستانه سالگرد ارتحال حضرت امام برگزار شد.

در این مراسم آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری و نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه های علمیه، حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نمایندگان بیوت آیات عظام و جمعی از شخصیت های علمی و اساتید حوزه حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: متأسفانه گاهی می شود که برخی افراد سخنانی را از روی ناسپاسی بیان می کنند، دشمنان نیز دندان خود را تیز کرده و دشمنی های خود را آشکارتر کردند تا بلکه بتوانند ضربه ای به انقلاب اسلامی وارد کنند اما به فضل الهی نخواهند توانست.

نجفی قدسی با تأکید بر هوشیاری مردم و مسؤولان در برابر توطئه های دشمنان اظهار داشت: باید نسبت به امانتی که به ما سپرده شده امانتداری کنیم، حضرت امام از سال 41 که نهضت خود را آغاز کردند در پیامی فرمودند که حرکت خود را با احدی الحسنیین آغاز کرده ایم که یا بساط ظلم را جمع می کنیم یا به شهادت می رسیم.

وی ادامه داد: حضرت امام و علما و بزرگان برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی زحمات بسیاری کشیدند، خون های بسیاری ریخته شده و عزیزان بسیاری فدا شدند که انقلاب به پیروزی رسید و نباید برخی نسبت به این نعمت عظیم الهی ناسپاسی کنند.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با بیان این که امام راحل 3 هدف برای قیام داشتند، ابراز کرد: هدف نخست سرنگونی رژیم ستمشاهی و هدف دوم استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی بود، هدف سوم امام راحل نیز سپردن پرچم به دست صاحب اصلی آن یعنی حضرت ولی عصر(عج) بود.

وی عنوان کرد: حضرت امام بیش از 80 مورد از انقلاب اسلامی به عنوان مقدمه ظهور یاد کردند و فرمودند که هدف انقلاب اسلامی این بوده که متصل به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) شود، چون این هدف بسیار والا و ارزشمند است باید قدر نظام جمهوری اسلامی را بیش از آن بدانیم تا به هدف اصلی برسیم.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران ساده به دست نیامده که عده ای آن را بازیچه قرار دهند، بزرگان و شهدای بسیاری در این مسیر قدم برداشتند و جان خود را فدا کردند، از این رو همه وظیفه دارند به سهم خود در حفظ انقلاب کوشا باشند.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با بیان این که انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد، به رهبری داهیانه رهبر انقلاب بعد از امام راحل اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب واقعا همان اصول حرکت امام را رعایت می کنند که اگر اینگونه نبود دشمنی دشمنان افزایش پیدا نمی کرد، افزایش دشمنی ها نشان می دهد که انقلاب در مسیر صحیح خود حرکت می کند؛ رهبر انقلاب میراث امام را به بهترین شکل حفظ کرده و کشتی انقلاب را در طوفان حوادث هدایت می کنند.

در ادامه نیز حضرت آیت الله العظمی سبحانی   با بیان این که انسان باید علی(ع) را از قرآن بشناسد، ابراز داشت: البته از راه روایات و تاریخ نیز می توان با شخصیت بزرگ ایشان آشنا شد، اگر بتوانیم چهره امیرمؤمنان را از طریق آیات قرآنی نشان دهیم پیروز شده ایم.

وی عنوان کرد: مرحوم علامه طباطبایی درباره امیرمؤمنان نکته ای قابل توجه می فرمودند که حضرت انسانی سخنگو بودند که 11 هزار خطبه، نامه و کلمات قصار از ایشان وجود دارد، این در حالی است که ایشان در زمان پیامبر اکرم(ص) یک کلمه سخن نگفته که این خودداری نفسانی و ادب در برابر پیامبر بسیار مهم است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: حضرت سال ها در کنار پیامبر زندگی کردند اما کلمه ای نگفتند که نشان دهنده روحیه عالی امیرمؤمنان است، بیش از 500 شرح و حاشیه بر نهج البلاغه نوشته شده که می توان گفت این کتاب نهایت ناپذیر است، همانگونه که قرآن مجید نهایت ناپذیر است نهج البلاغه نیز پرتوی از قرآن کریم دارد که هر چه انسان کار کند باز هم جای کار دارد، باید در محضر بزرگان لب فرو بندیم و گوش فرا دهیم و در برابر سخنان بزرگان عرض اندام نکنیم.

وی با تأکید بر این که حضرت علی(ع) در تمام علوم سرآمد بودند،  اضافه کرد: نامه های امیرمؤمنان مانند نامه ایشان به مالک اشتر از مفاهیم بسیار غنی برخوردار است به گونه ای که وقتی غربی ها این نامه را می خوانند لذت می برند، حضرت در این نامه تأکید می کنند همه انسان ها حقوق دارند که باید رعایت شود.

حضرت آیت الله سبحانی در پایان با اشاره به راه اندازی برخی گروه های تروریستی و تکفیری برای ضربه زدن به اسلام گفت: سلفی ها دست به کشتار مسلمانان می زنند و به کسی رحم نمی کنند و می گویند از اسلام دفاع می کنیم در حالی که رفتار آن ها هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری رسا

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری تسنیم

گزارش تصویری قم فردا

گزارش تصویری راه دانا

گزارش تصویری رضوی

گزارش تصویری عقیق

-------------------------------

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ذاکر نیوز

خبرگزاری تهران پرس

خبرگزاری ابنا

-------------------------------

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

روزنامه 19دی(pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

-------------------------------

سایت صاحب خبر

سایت تابناک قم

سایت قم نا

سایت تی نیوز

سایت خبرفارسی

سایت خبربان

سایت آکاایران

سایت امیرمحسن سلطان احمدی

سایت ظهور آنلاین

سایت عترتنا

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد