نجفی قدسی: ایمان مردم رابطه مستقیمی با روحانیت دارد

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی گفت: ایمان مردم رابطه مستقیمی با روحانیت دارد و به میزانی که روحانیت در جامعه ای بروز و ظهور داشته باشد ایمان مردم نیز محفوظ خواهد بود.

مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی جمعه شب (چهارم خرداد ماه) در نشست اساتید حوزه و ضیافت افطاری این دارالقرآن که با حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی برگزار شد، با اشاره به نقش علما و روحانیت در هدایت جامعه، انس روحانیت با مردم را سبب حفظ ایمان جامعه دانست.

وی در این نشست که آیت الله مرتضی مقتدایی رییس شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران، آیت الله سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه های علمیه، آیت الله دوستی زنجانی، آیت الله محسن غرویان، آیت الله سید جواد گلپایگانی، آیت الله یعقوب جعفری، آیت الله محسن فقیهی، آیت الله ملکوتی نماینده خبرگان، حجت الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم نماینده خبرگان و جمع دیگر از اساتید برجسته حوزه، اعضای جامعه مدرسین و نمایندگان خبرگان حضور داشتند، با اشاره به خدمات برخی از علمایی که اخیرا دار فانی را وداع گفته اند، افزود: یکی از شخصیت هایی که بسیار دغدغه مردم را داشتند و تمام تلاش خود را انجام می دادند تا به آن ها خدمت کنند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین مهدی مظاهری از علمای اصفهان بود.

نجفی قدسی با بیان این که یکی از خدمات این عالم بزرگ تاسیس دارالقرآن بسیار با عظمت در استان اصفهان است، اظهار داشت: این عالم بزرگ به اندازه چند وزارتخانه در اصفهان به مردم خدمت رسانی کرده است، ایشان در ساخت مساجد، بیمارستان ها، مؤسسات عام المنفعه و خیریه های متعدد اهتمام داشته و منشأ اثر فراوان بوده است.

وی ادامه داد: مشی مردمی علما و جوشش روحانیت با جامعه سبب محبوبیت آن ها و تأثیرگذاری در امر مهم تبلیغ دین می شود، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین مظاهری در زمان جنگ فراخوان می داد و نیازهای جبهه و رزمندگان را برطرف می کرد.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با بیان این که اعتبار اجتماعی روحانیت می تواند سبب حل مشکلات و رفع نیاها شود، ابراز داشت: مرحوم مظاهری انجمن مددکاری امام زمان(عج) را در زمان رژیم گذشته ایجاد کرد و انجمن ابابصیر را برای نابینایان به وجود آورد.

وی عنوان کرد: ایشان با روح عرفانی و معنوی بهترین مجالس دعا و مناجات به ویژه دعای ابوحمزه ثمالی را برگزار می کرد؛ باید روحانیانی با این روحیه و با داشتن انگیزه عالی برای خدمت رسانی به مردم در جامعه تقویت و تکثیر شوند.

نجفی قدسی خاطرنشان کرد: علما و طلاب می تواند نقش ویژه ای در رفع گرفتاری های جامعه ایجاد کنند و منشأ اثر باشند؛ از دیگر شخصیت هایی که خدمات بسیاری داشتند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی است که شخصیتی جامع الاطراف و دارای اخلاقیات، معنویات و جوشش با مردم بود.

وی اضافه کرد: علما می توانند با سلوک خود پایگاه اجتماعی روحانیت را در جامعه حفظ کنند، متأسفانه امروزه در برخی شهرها با خلأ روحانیان والا مقام مواجه هستیم که باید فکری کرد تا شهرها از علمای بزرگ خالی نشود.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی گفت: مجمع عالی تفسیر قرآن کریم، دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات و دارالقرآن علامه چند سالی است که گام هایی برداشته اند و امسال هم این کار به نقطه اوج رسید که بیش از 150 نفر از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه به استان ها رفتند و در ماه مبارک مشغول فعالیت های تبلیغی و تفسیر قرآن هستند.

وی افزود: علما و روحانیت باید شهرهای خالی شده از روحانی را پر کنند چرا که قطعا ایمان مردم رابطه مستقیمی با روحانیت دارد و به میزانی که روحانیت در جامعه ای بروز و ظهور داشته باشد ایمان مردم نیز محفوظ خواهد بود، مردم دین خود را از روحانیت دارند و هرچه حضور روحانیت در متن جامعه کمتر شود دینداری نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

شایان ذکر است چند سال پیش منزل محل سکونت مفسر کبیر قرآن و عارف وارسته آیت الله علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره) به وسیله نيكوكاران از ورثه آن فقید خریداری و به دارالقرآن تبدیل شد. این محل، هم اکنون پایگاه مهمی برای تدریس و تفسیر قرآن کریم در حوزه علمیه قم به شمار می رود. 

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری رضوی

گزارش تصویری ابنا

گزارش تصویری ایکنا

گزارش تصویری قم فردا

گزارش تصویری تسنیم

گزارش تصویری رسا

-------------------------

خبرگزاری رسا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری برنا

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری رضوی

خبرگزاری فارس1

خبرگزاری فارس2

خبرگزاری ابنا

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری آریا

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری اینده روشن

خبرگزاری ذاکرنیوز

خبرگزاری خبرنگاران جوان

خبرگزاری خبر آنلاین

خبرگزاری صدا و سیما

-------------------------

روزنامه شاخه سبز(ص10)(pdf)

روزنامه 19دی(pdf)

روزنامه گویه قم

روزنامه مردم سالاری

روزنامه مردم سالاری(pdf)

روزنامه اقتصادملی(ص12)(pdf)

روزنامه جهان اقتصاد

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

-------------------------

سایت صاحب خبر

سایت تابناک 1

سایت تابناک 2

سایت قم آنلاین

سایت قم پرس

سایت قم نیوز

سایت قم نا

سایت صبح قم

سایت جماران

سایت آخرین خبر

سایت مذاهب

سایت فجر24

سایت قطره

سایت خبروان

سایت بتانیوز

سایت خبرفارسی

سایت تی نیوز

سایت تلکسیران

سایت توپیش

سایت آکاایران

سایت شیعه شفقنا

سایت هشتگ

سایت ایمان نیوز

سایت روجانیوز

سایت سبک نو

سایت هرلحظه

سایت خبربان

سایت تلکسیران

سایت ویستا

سایت دی نتز

سایت ردنیوز

سایت خبرساز24

سایت گوگلی

سایت وردکاپ

سایت اقتصادبان

سایت چه خبرا

سایت تهران استار

سایت خبری بسیج

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد