نجفی قدسی: مظالم رژیم پهلوی برای جامعه به ویژه نسل جوان تبیین شود

نجفی قدسی با بیان این که برخی مسائل به دلیل ناآگاهی نسل جوان و جامعه از مظالم رژیم پهلوی است، گفت: رضا خان در حق این کشور بسیار جفا کرده است اما این موضوعات برای جامعه به ویژه نسل جوان به خوبی تبیین نشده است.

مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در شانزدهمین همایش اساتید تفسیر حوزه علمیه قم که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، از برخی رخدادها برای تطهیر رژیم ظالم پهلوی ابراز تأسف کرد.

وی افزود: قلب انسان در روزهای اخیر به درد می آمد وقتی می شنید عده ای ناآگاه از دیکتاتورترین فرد ایران به خوبی یاد می کنند و می گویند روح او شاد باشد در حالی که بدترین ظلم ها را علیه ملت ایران انجام داده است.

نجفی قدسی با بیان این که این مسائل به دلیل ناآگاهی نسل جوان و جامعه از مظالم رژیم پهلوی است، اظهار داشت: رضا خان در حق این کشور بسیار جفا کرده است اما این موضوعات برای جامعه به ویژه نسل جوان به خوبی تبیین نشده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که به این موضوعات به خوبی پرداخته نشده هنوز نسل جوان نمی دانند که بزرگان و علمایی مانند شهید مدرس چه زجرهایی کشیدند و رژیم پهلوی چه ظلم هایی به مردم کرده است.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی ابراز داشت: اگر بزرگانی مانند شهید مدرس درست شناخته شوند برخی سخنان از جامعه شنیده نمی شود، باید مسائل را تبیین کرد تا مردم بدانند که وضعیت سابق چگونه بوده و الان در چه وضعیتی قرار داریم.

وی عنوان کرد: در کنار معارف دینی توجه به این موضوع نیاز است که نگاهی به گذشته داشته باشیم و بدانیم امروز درچه جایگاهی قرار داریم تا بتوانیم حافظ انقلاب به نحو احسن باشیم.

نجفی قدسی با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت باقی مانده از ماه شعبان و آماده شدن برای ورود در ماه ضیافت الهی خاطرنشان کرد: انسان باید از فرصت ها و نفحات الهی نهایت استفاده را ببرد تا بتواند به مقام قرب الهی نزدیک شود.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره علامه طباطبایی اضافه کرد: خدا را شکر گذاریم که اگر علامه طباطبایی حاضر نیست شاگردانی تربیت کرده که سفره فیض او را ادامه داده اند و این روند استمرار دارد.

 

 

بازتاب خبر در رسانه ها:

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری رضوی

گزارش تصویری سایت اسرا

گزارش تصویری قم فردا

---------------------------

خبرگزاری رسا

خبرگزاری برنا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری خبرنگاران جوان

خبرگزاری ایلنا

خبرگزاری خبرآنلاین

---------------------------

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

روزنامه اعتدال

روزنامه اعتدال(pdf)

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

روزنامه جهان اقتصاد

روزنامه عصرایرانیان

روزنامه عصرایرانیان(pdf)

روزنامه خراسان

روزنامه خراسان(Pdf)

روزنامه 19دی(pdf)

روزنامه اقتصادملی(ص آخر)(pdf)

روزنامه مردم سالاری

روزنامه مردم سالاری(pdf)

---------------------------

سایت صاحب خبر

سایت تابناک قم

سایت قم فردا

سایت آخرین خبر

سایت خبروان

سایت خبرفارسی

سایت تی نیوز

سایت خبرپو

سایت ردنیوز

سایت صنعت نما

سایت بیمه اتکایی ایرانیان

سایت پارس مطلب

سایت خبرساز

سایت خبربان

سایت روجانیوز

سایت مانیتورشفقنا

سایت خبریاب

سایت دمادم

سایت رسمی مصطفی هاشمی

سایت مخبرنیوز

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد