آیت الله مدرسی یزدی: پایگاه اصلی ما مسجد است و برنامه های فرهنگی و هنری مساجد نیز بایدجذاب باشد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: پایگاه اصلی ما مسجد و منبر و حسینه است و باید کاری کنیم که جذاب باشد و کشش داشته باشد تا جوانان و نوجوانان جذب شوند.

آیت الله مدرسی یزدی از فقهای شورای محترم نگهبان در مراسم سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد که شامگاه شنبه نوزدهم اسفند ماه در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با حضور حضرات آیات استادی، غروی  از اعضای شورای عالی حوزه، ائمه جماعات و مسئولان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد برگزار شد، گفت: از تمام کسانی که در کانون های فرهنگی هنری مساجد تلاش می کنند، قدردانی می کنم و امیدوارم خداوند به آنها خیر دهد.

وی گفت: این مجلس به مناسبت سالروز تولد حضرت زهرا(س) و هم به عنوان سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد است و هم در مکان عزیزی است که یکی از استوانه های تقوا و عرفان در این جا زندگی می کردند و برکات متعددی دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به جایگاه و عظمت حضرت زهرا(س) گفت: بر اساس روایات کسی که فاطمه (س) را بشناسد  لیلة القدر را درک کرده است.

آیت الله مدرسی یزدی گفت: البته شناخت حضرت زهرا(س) برای هر کسی میسر نیست و باید حق معرفت داشته باشد و یکی از جهاتی که فاطمه، فاطمه نامیده شد به آن خاطر است که مردم از شناختش بازگرفته شدند.

وی تصریح کرد: روایات بسیاری در مورد آن حضرت هست و می خوانیم و راحت از کنار آن عبور می کنیم و باید در مورد این موضوع فکر کنیم و تدبیر داشته باشیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به موضوع فرهنگ گفت: فرهنگ موضوع مهمی است و می دانیم اما در کنار آن توجه به هنر نداریم و باید بدانیم که همیشه هنر در مسائل اجتماعی موثر است.

آیت الله مدرسی یزدی بیان داشت: پایگاه اصلی ما مسجد و منبر و حسینه است و باید کاری کنیم که جذاب باشد و کشش داشته باشد و جوانان و نوجوانان جذب شوند.

وی گفت: متاسفانه گاهی وقتی در شهرستان ها و حتی برخی از محلات قم می رویم آن استقبالی که شایسته است از نماز جماعت نمی شود و حضور مردم به اندازه مطلوب نیست به خصوص جوانان که باید تلاش بیشتری شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: البته تلاش های بسیاری شده اما همه نگاه ها نباید به قم باشد و باید همه کشور تحت پوشش برنامه های قم باشد و قم به عنوان الگو باشد.

آیت الله مدرسی یزدی در ادامه به ولادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: در این ایام متاسفانه برخی از افراد در جامعه که مسئول هم هستند توجه به مسائل فرهنگی ندارند و گاهی  گرایش های منفی ولو ناآگاه دارند.

وی گفت: برخی حرکت های نامناسب دیده می شود، و حال آنکه فاطمه (س) الگوی عفت و حجاب است و الگوی علم و حیا است، آنوقت گاهی برخی به عنوان جشن میلاد آن حضرت کاری انجام می دهند که حداقل یک عده ای را با بی حیایی تربیت می کنند.

وی گفت: حالا می گویند کودک بوده اند، مگر کودک چه گناهی کرده که حرمت و حیا از آن فرد دور شود، اسلام این قدر روی حیا و غیرت حساب باز کرده است، اگر بخواهیم جامعه درستی باشیم باید مسائل دینی را ترویج کنیم.

وی گفت: کانون فرهنگی هنری مساجد باید به صورت مثبت کاری کند که این افکار منزوی شود و کسی جرات نکند این حرف ها را بیان کند، چرا باید در جامعه یک سری رسما روزنامه و سایت داشته باشند و تبلیغ سکولاری بکنند.

آیت الله مدرسی یزدی بیان داشت: همانطور که علما و مراجع تذکر می دهند باید فضلا هم دست به قلم شوند و کسانی که این خواب را دیده اند که ایران ما را از اسلام جدا کنند و دست به هر کاری می زنند را از نقشه خود پشیمان کنند.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری شبستان

گزارش تصویری قم فردا

------------------

خبرگزاری برنا

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری فارس

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری رسا

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری بسیج

------------------

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

------------------

سایت صاحب خبر

سایت تابناک قم

سایت قم فردا

سایت خبری راه دانا

سایت قم نیوز

سایت انقلاب نیوز

سایت عقیق

سایت خبروان

سایت تی نیوز

سایت قطره

سایت الیم

سایت جمهوریت

سایت مانیتورشفقنا

سایت شیعه شفقنا

سایت دیگه چخبرا

سایت مصطفی هاشمی

سایت چه خبرا

سایت تاپیش

سایت خبرفارسی

سایت خبرلند

سایت مخبرنیوز

سایت دی نتز

سایت پارس مطلب

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد