موسس دارالقرآن امام علی(ع): 4608 نفر در مسابقات قرآن دارالقرآن امام علی(ع) شرکت کردند

موسس دارالقرآن امام علی(ع) گفت: امسال در مسابقات قرآن کریم این دارالقرآن چهار هزار و 608 نفر شرکت کردند که 55 نفر در رده های سنی مختلف حائز مقام‌های برتر شدند.

محمد انصاری ظهر جمعه چهارم اسفند ماه در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی(ع) در بیت علامه طباطبایی با اشاره به سابقه حفظ قرآن کریم در ایران اظهار کرد: استاد پرهیزکار نقش زیادی را در ترویج حفظ این کتاب آسمانی در کشورمان داشت و بسیاری از افراد با شنیدن صدای این قاری به حفظ قرآن کریم علاقه مند شدند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری مسابقات قرآنی، تربیت یک لشکر قرآنی برای این کتاب آسمانی است، با توجه به تهاجم فرهنگی و فضای مجازی در این میان وظیفه حافظان قرآن کریم این است که آموزش دادن در زمینه این کتاب آسمانی را در نقاط مختلف کشور جدی بگیرند.

موسس دارالقرآن امام علی(ع) افزود: براساس روایات بهترین فرد آن کسی است که قرآن را یاد بگیرد و آن را به دیگران بیاموزد، علامه طباطبایی در ابتدا مفسر قرآن نبود، اما جرقه تفسیر این کتاب آسمانی در ذهن او زمانی خورد که در کلاس آموزش قرآن شرکت کرد.

انصاری با اشاره به سفارش رسول اکرم(ص) نسبت به قرآن اظهار کرد: پیامبر(ص) وصیت کرد که مردم پس از او به قرآن کریم و عترت توجه کنند.

وی ادامه داد: امسال در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)، چهار هزار و 608 نفر شرکت کردند که 55 نفر در رده های سنی مختلف مقام‌های برتر را کسب کردند و دو هزار و 400 نفر در این مسابقات حد نصاب لازم را به دست آوردند که از همه آن‌ها تقدیر خواهد شد.

موسس دارالقرآن امام علی(ع) افزود: امسال در مسابقات سراسری این دارالقرآن 505 شرکت کننده غیرایرانی از 16 کشور حضور داشتند و کم سن ترین و مسن ترین شرکت کننده در این مسابقات به ترتیب 6 سال و 69 سال سن داشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال در مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) 501 نفر در رشته حفظ کل، 419 نفر در رشته حفظ 20 جزء، هزار و 121 در رشته حفظ 10 جزء، هزار و 54 نفر در رشته حفظ پنج جزء و 564 نفر در رشته ترتیل شرکت کردند.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری شبستان

گزارش تصویری تابناک قم

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری ایکنا

---------------------------------------

خبرگزاری برنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری رسا

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری بسیج

خبرگزاری تسنیم

--------------------------------------

روزنامه اعتدال(ص1)

روزنامه اعتدال(pdf)(ص1)

روزنامه اعتدال(ص2)

روزنامه اعتدال(pdf)(ص2)

روزنامه 19دی

روزنامه 19دی (pdf)

روزنامه اطلاعات(pdf)(ص3)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

روزنامه مردم سالاری

روزنامه مردم سالاری(pdf)

روزنامه عصرایرانیان

روزنامه عصرایرانیان(pdf)

روزنامه جهان اقتصاد

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

روزنامه خراسان

روزنامه خراسان(pdf)

روزنامه اقتصادملی(pdf)(ص7)

روزنامه شاخه سبز(pdf)(ص اخر)

روزنامه جوان

روزنامه جوان(pdf)

--------------------------------------

سایت قم نیوز

سایت مخبرنیوز

سایت خبرفارسی

سایت تی نیوز

سایت ردنیوز

سایت هشتگ

سایت زوارین

سایت خبروان

سایت فوج

سایت مکتب ایرانی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد