شرکت بیش از 4600 نفر از برادران در مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در قم

بزرگترین مسابقات سراسری قرآن ویژه برادران در یازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) با پیام مراجع معظم تقلید در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن در قم برگزار می‌شود.

مرتضی نجفی قدسی مسئول دارالقرآن امام علی(ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: این مسابقات قرآنی با حضور 4608 نفر در بخش برادران و در شش رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ده جزء ، حفظ پنج جزء، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال، طی روزهای 28 بهمن لغایت سوم اسفند ماه در مجتمع فرهنگی نور واقع در قم – انتهای بلوار جمهوری اسلامی – یا (نیروگاه-بلوار شاهد) نبش میدان امام حسین (ع)  مجتمع فرهنگی نور برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) که بزرگترین مسابقات سراسری قرآن ویژه برادران از سری مسابقات این دارالقرآن در سطح کشوربوده و به مدت یک هفته در قم برگزار می شود، بیش از 505 نفر از متسابقین از اتباع شانزده کشور خارجی هستند که بیشتر آنها از کشورهای همسایه می باشند.

در این مسابقات در رشته حفظ کل قرآن 501 نفر، حفظ20جزء 419 نفر، حفظ10جزء 1121 نفر، حفظ 5جزء 1054 نفر و قرائت تحقیق 949 نفر  و قرائت ترتیل 564 نفر شرکت کرده اند.

وی همچنین در مورد زمانبندی شرکت در مسابقات گفت: بدلیل استقبال گسترده شرکت کنندگان در این دوره، زمانبندی اجرای مسابقات توسط اتوماسیون فنی در اختیار متقاضیان قرار گرفته تا هر شخص بنابرسلیقه و اختیار خود زمان مورد نظر را انتخاب نماید، بنابراین داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات، با توجه به نوبت تعیین شده خود که در کارت ثبت نام درج شده است ، مراجعه نمایند. بدیهی است که عدم حضور در زمان مورد نظر، به منزله انصراف تلقی شده و به علت حجم گسترده حضور داوطلبان امکان تمدید و یا برگزاری آزمون در غیر از زمانهای اعلام شده وجود ندارد .

وی افزود: مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) مردمی ترین مسابقات قرآنی کشور است که هیچ هزینه ای را به دولت تحمیل نمی کند و تمام هزینه های آن توسط خیرین قرآنی تامین می شود و بنابر تاکید آقای محمد انصاری موسس و بانی آن، این دارالقرآن با هیچ نهاد قرآنی دولتی و یا غیر دولتی رقابتی ندارد و صرفا از جهت ادای وظیفه در پیشگاه قرآن کریم و به منظور پرکردن خلاء ها و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم وارد این عرصه شده است.

نجفی قدسی تصریح کرد: مسابقات در پنج نوبت و در ساعات (8 الی 10 ) ، (10 الی 12) ، (14 الی 15:30) ، (15:45 الی 17:45) و (18:30 الی 20:30) برگزار می گرددکه نوبت حضور افراد در هر نوبت نیز هر روز نیم ساعت قبل از ساعت نوبت مندرج در کارت تعیین و شرکت کنندگان برای نظم بیشترسعی کنند تا یکساعت قبل از نوبت خود حتما در محل مسابقه حضور داشته باشند .

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

 

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری ذاکرنیوز

خبرگزاری اقتصادی ایران

خبرگزاری نسیم آنلاین1

خبرگزاری نسیم آنلاین2

خبرگزاری برنا

خبرگزاری رسا

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری تهران پرس

------------------------------

روزنامه اعتدال

روزنامه اعتدال(pdf)

روزنامه شاخه سبز(pdf)(ص11)

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(pdf)

-----------------------------

سایت پایگاه خبری اتقان

سایت قم نیوز

سایت قم نا

سایت صاحب خبر

سایت قطره

سایت خبروان

سایت تی نیوز

سایت خبرفارسی

سایت حسینی ها

سایت پارسیک

سایت پارس مطلب

سایت مانیتورشفقنا

سایت شیعه شفقنا

سایت هشتگ

سایت ماگیتو

سایت روجانیوز

سایت خبربان

سایت مجله خبری رویداد

سایت خبرلند

سایت تیتراول

سایت مخبرنیوز

سایت جواب نیوز

سایت ردنیوز

سایت جویا

سایت روزامه

سایت آکاایران

سایت خبردونی

سایت اخبارایران

سایت آبادسبز

سایت اول خبر

سایت پایگاه مقاومت ایران

سایت مجله ایرانی

سایت نیوز پاپ

سایت مبشرین

سایت تیتروار

سایت دی نتز

سایت خبرمهم

سایت دمادم

سایت سپندنیوز

سایت بتانیوز

سایت پارسی نیوز

سایت خواندنی ها

سایت دسترس

سایت خبرازما

سایت اخبارجهانی

سایت چندخبر

سایت نیوزپیشتاز

سایت خبرفوری

سایت ماگ ایران

سایت نشرخبر

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد