برگزاری آیین تجلیل از حاملان و حافظان دارالقرآن امام علی (ع) در شهرکرد⁩

با حضور نماینده ولی‌فقیه و مسئول این دارالقرآن در دفتر امام جمعه شهرکرد، از حاملان و حافظان دارالقرآن امام علی (ع) شعبه شهرکرد در استان چهار محال و بختیاری تجلیل شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، در آیین تجلیل از حاملان و حافظان قرآن دارالقرآن امام علی(ع) استان که در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، از سفارشات مؤکد قرآن را ارتباط و انس با قرآن دانست و گفت: کار قرآنی، حفظ، قرائت، تجوید، تفسیر و انس با قرآن برکات خاصی در زندگی دارد.
وی با اشاره به آیاتی از سوره مزمل، افزود: خداوند در این سوره انسان را توجه می‌دهد که مسائل و مشکلاتی دارد و ممکن است نتواند آن‌گونه که خداوند انتظار دارد در محضر قرآن باشد اما باید هرچه می‌تواند در محضر قرآن بوده و انس با قرآن داشته باشد.
حجت‌الاسلام نکونام اظهار کرد: خدا می‌خواهد ما در محضر قرآن بنشینیم، خدا کمال و مصلحت ما را در این معنا قرار داده است که با قرآن انس بگیریم و لذا فرموده است: فَاقْرَوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ یعنی هرچه می توانید قرآن بخوانید.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هر کس با قرآن انس پیدا کند و از قرآن درست بهره بگیرد سعادتمند می‌شود، تصریح کرد: محال است کسی با اخلاص در محضر قرآن قرار بگیرد، با بینش و آگاهی شاگردی قرآن کند و رستگار نشود.
امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: قرآن همه راه و کمال بشری، همه برنامه زندگی دنیا و آخرت انسان است لذا باید قرآن را به جد موردتوجه قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه نباید به تعداد قرآن آموزان و جمع قرآنی خود اکتفا کنیم، خاطرنشان کرد: هر کدام از قرآنیان می‌توانند افرادی بسیار دیگری را به سوی قرآن سوق دهند.
حجت‌الاسلام نکونام با بیان اینکه استقبال از قرآن و برنامه‌های قرآنی کم است، ابراز کرد: برنامه‌های قرآنی کم و کمرنگ هستند، هیئات قرآنی آن‌گونه که باید نقش‌آفرین نیستند، برنامه‌های انس با قرآن آن‌گونه که باید نیستند لذا ما شرمنده قرآنیم و باید برای گسترش فرهنگ قرآنی کوشش کنیم.
رئیس شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان با اشاره به اینکه باید بسیار تلاش کنیم و همتمان را بالا ببریم تا از این کتاب نور بهره بگیریم، گفت: مبادا شبی بگذرد و انسان در آن شب با قرآن مأنوس نباشد.
وی با تأکید بر اینکه هرقدر انس ما با قرآن بیشتر باشد بهره ما نیز از قرآن بیشتر خواهد بود، افزود: اگر از قرائت و انس با قرآن خسته شدیم و احساس کردیم از تلاوت و نورانیت قرآن بهره نمی‌بریم، بدانید گرفتار یک بیماری هستیم که باید درمان گردد.
حجت‌الاسلام نکونام عنوان کرد: کسی که بر سفره قرآن می‌نشیند، لذت و عشق می‌برد و نمی‌خواهد بهره‌های معنوی، بصیرتی، هدایتی که از قرآن فرا میگیرد، به اتمام برسد.
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه قرآن کتاب عمیقی است و کسی نمی‌تواند به عمق آن راه یابد، تاکید کرد: باید در این دریای بی‌انتهای کتاب آسمانی قرآن شنا کرد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه امروز اقتضای انقلاب و جامعه انقلابی انس با قرآن است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی باید با قرآن پیش رود و این نهضت با قرآن محفوظ خواهد ماند.
وی در پایان تصریح کرد: پرورش یافته قرآن می‌تواند یک انقلابی ناب، یک ولایت مدار ناب، یک پیرو درست راه امام و شهدا و شهید پرور شود و در مکتب شهدا حرکت کند.

لازم به ذکر است در این مراسم سرکار خانم فاطمه نجفی مسئول کلاسهای دارالقرآن امام علی(ع) در شهرکرد طی سخنانی به ارائه گزارش پرداخت و گفت : فعالیت دارالقرآن امام علی (ع) در شهرکرد با ثبت‌نام ۷۰ نفر از خواهران در کلاس‌های روخوانی قرآن کریم، تجوید و حفظ قرآن آغاز شد.
وی با بیان اینکه قرآن آموزانی که در رشته روخوانی آموزش می‌دیدند پس از گذشت یک سال به کلاس تجوید ارتقا سطح پیدا کردند اظهار کرد: ۱۷ نفر از افرادی که در کلاس‌های حفظ شرکت کردند موفق به حفظ دو جز از قرآن شدند و در سال ۹۴ از آن‌ها تجلیل شد.
وی افزود: حافظان در تابستان گذشته با دادن امتحان، مدرک ۵ جز خود را دریافت کرده و اکنون در حال اتمام ۱۰ جز هستند.
وی هدف از کلاس‌های حفظ این دارالقرآن را حفظ تخصصی قرآن با قرائت صحیح و تلاوت همراه با فصاحت عربی دانست .
وی اظهار داشت: قرآن آموزان پس از گذشت سه سال می‌توانند مدرک دوره تجوید خود را دریافت کنند افزود: در این مراسم ۲۱ نفر در رشته تجوید، ۹ نفر در حفظ ۲ جز و ۶ نفر درحفظ ۵ جز تجلیل خواهند شد.

در پایان بخش این مراسم عیسی خورشیدی، حافظ کل قرآن و دارنده رتبه های برتر مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به تلاوت آیاتی از سوره قصص پرداخت و اظهار داشت: افزایش تعداد حافظان قرآن باعث پاک شدن دامن تشیع از تهمت‌های دشمنان خواهد شد.

در خاتمه این مراسم جوایز نفرات برگزیده توسط حجت الاسلام و المسلمین نکونام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد و مرتضی نجفی قدسی مسئول دارالقرآن امام علی(ع) به آنها اهدا گردید.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری ایکنا

---------------------------------------

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری اقتصادی ایران

---------------------------------------

روزنامه جوان

روزنامه جوان(pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

--------------------------------------

سایت قطره

سایت آکابانو

سایت تابناک چهارمحال بختیاری

سایت خبرفارسی

سایت شیعه شفقنا

سایت کیمیانیوز

سایت صدای قزوین

سایت مانیتور شفقنا

سایت ردنیوز

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد