آغاز ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات سراسری برادران دارالقرآن امام علی (ع)

یازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش برادران، طی روزهای بیست و هشتم بهمن ماه الی چهارم اسفندماه سال1396 در رشتههای حفظ، قرائت و ترتیل قرآن در قم برگزارمی‌شود.

مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی)ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: این مسابقات قرآنی در  6 رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ده جزء، حفظ پنج جزء، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر شانزده سال و بالای شانزده سال ویژه برادران در قم برگزار خواهد شد.

وی گفت : زمان ثبت نام از روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه آغاز شده وتا ساعت 24 روز سه شنبه دهم بهمن ادامه خواهد داشت ، ضمنا داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات، حتما دارای حساب بانکی بوده (ترجیحا حساب بانک ملت، جهت واریز جوایز) و سپس به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی( Quran.dqat.ir) مراجعه کرده و فرم‌‌های ثبتنام را پر نمایند و پس از پایان فرصت هفت روزه ثبت نام، بمدت سه روز میتوانند اطلاعات ثبت نامی خود را فقط ویرایش کنند و از روز 23 بهمن ماه جهت چاپ کارت شرکت در جلسه مجددا به سایت مراجعه نمایند، زیرا در زمان حضور در مسابقات، داشتن کارت چاپ شده ثبت‌نام الزامی است.

مسئول اجرای مسابقات گفت: پس از پایان مهلت ثبت نام ، به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد، ضمنا یادآوری میگردد چون ظرفیت ثبت نام محدود است، لذا اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام نمایند، همچنین داوطلبان در زمان ثبت نام میتوانند نوبت روز و ساعت حضور خود را برای زمان آزمون مشخص نمایند، بدیهی است درخارج از نوبت تعیین شده و پس از پرشدن ظرفیت ثبت نام، به هیچ عنوان از متقاضی آزمون بعمل نمی آید.

وی تاکید کرد: مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) جنبه مردمی و غیردولتی دارد و این دارالقرآن تاکنون از هیچ بودجه دولتی استفاده نکرده است و تمامی هزینه ها توسط خیر محترم آقای محمد انصاری موسس دارالقرآن امام علی(ع) و بانی مسابقات، که خود از جمله قاریان و تالیان قرآن کریم است، تامین می‌شود.

  • جوایز حد نصاب ها

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، کلیه حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب نود امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند، مبلغ هفتصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

همچنین حافظان بیست جزء ، ده جزء و پنج جزء در صورت اخذ حدنصاب نود امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ پانصدهزار تومان و چهارصد هزار تومان و سیصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب هشتاد امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ پانصد هزار تومان و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: کلیه حافظان قرآن در همه رشته ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می کنند . همچنین قاریان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتیاز آنها از 75 تا 80 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می کنند.

  • جوایز نفرات برتر مسابقات

مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار داشت:  نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون و پانصد هزار تومان، نفرات دوم مبلغ سه میلیون تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد.

در رشته حفظ بیست جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون و دویست هزار تومان، نفرات دوم یک میلیون وهفتصدهزار تومان و نفرات سوم یک میلیون و پانصدهزار تومان دریافت خواهند کرد.

در رشته حفظ ده جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و هفتصد ، یک میلیون و چهارصد و یک میلیون و دویست هزارتومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: دررشته قرائت قرآن کریم نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون وسیصدهزارتومان، دو میلیون تومان و یک میلیون وهفتصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

همچنین در رشته ترتیل‌خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون وهفتصدهزارتومان، یک میلیون و چهارصدهزارتومان و یک میلیون ودویست هزار تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

  • چند نکته
  • نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته و مقاطع پایینتر نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌نام نمایند.
  • شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن می‌توانند شرکت نمایند، ضمنا حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن(تحقیق) هم داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشته‌های قرائت و یا ترتیل‌خوانی را انتخاب نمایند.
  • شرکت‌کنندگان در رشته ترتیل‌خوانی نمی‌توانند در رشته‌های حفظ شرکت نمایند و یا بالعکس، چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیل‌خوانی می‌کند و همان مواد امتحانی را دارا است.
  • در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات ، پذیرایی کامل صبحانه ، ناهار و شام بعمل خواهد آمد ولیکن در خصوص اسکان داوطلبان، این دارالقرآن تعهدی نخواهد داشت .

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

خبرگزاری ایکنا1

خبرگزاری ایکنا2

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری اقتصادی ایران

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری فارس

خبرگزاری پایگاه رادیو

خبرگزاری برنا

------------------------------

روزنامه اعتدال

روزنامه اعتدال(Pdf)

روزنامه تجارت

روزنامه جوان

روزنامه جوان (pdf)

روزنامه خراسان(pdf)

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(Pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

------------------------------

سایت اتحادیه تشکلهای قرآنی کشور

سایت قم نا

سایت نفحات قرآن

سایت رادیو قرآن

سایت احسن الحدیث

سایت بتانیوز

سایت موسسه فرهنگی قرآن و عترت قم

سایت تابناک

سایت صاحب خبر

سایت جماران

سایت خبروان

سایت تی نیوز

سایت قطره

سایت الیم

سایت پایگاه خبری بسیج

سایت پایگاه مقاومت ایران

سایت خبرفارسی

سایت ماگیتو

سایت مانیتورشفقنا

سایت قسم

سایت نیوزکلوب

سایت ایران عکس

سایت شیعه شفقنا

سایت خبربان

سایت پیشتازنیوز

سایت مجله انرژی

سایت کیمیانیوز

سایت ردنیوز

سایت اول خبر

سایت هشتگ

سایت گالری خبر

سایت ایران تاپ

سایت منبع خبر

سایت خبرهنری

سایت بوردفارسی میهن

سایت سیب نیوز

سایت وطن سنتر

سایت زریابی

سایت اسرار زمانه

سایت مجله مرکزی

سایت دانش رسانه

سایت مدیرآنلاین

سایت مرکزسلامتی

سایت خبر724

سایت اخبارجانان

سایت ارتباطات نیوز

سایت مالسون

سایت مرجع نیوز

سایت کیمانو

سایت بستکا

سایت گزارش ورزشی

سایت ایران تاپ

سایت مگامگ

سایت آژانس خبری

سایت 4شنبه مگ

سایت زندگی مدرن

سایت اندیشه زیبا

سایت تیتراول

سایت بیپ نیوز

سایت پارسیک

سایت خبردونی

سایت اسپادنیوز

سایت خبرمفید

سایت راهنمای سفرمن

سایت شماخبر

سایت مخبرنیوز

سایت صفحه من

سایت جلسات قرانی دانشگاهیان

سایت فارسی کلاب

سایت چندخبر

سایت پارسی نیوز

سایت تاج نیوز

سایت اخبار جهانی

سایت دسترس

سایت خبرلند

سایت کتاب فارسی

سایت دانش رسانه

سایت اسرارزمانه

سایت خیابان خبر

سایت حسینی ها

سایت آکاایران

سایت صفرنت

سایت صحیفا

سایت پارس مطلب

سایت جواب نیوز

سایت توانگران نیوز

سایت روجانیوز

سایت روزامه

سایت مبشرین

سایت رسانه شهر

سایت سرتیتر

سایت روجانیوز

سایت ویستا

سایت خبر24

سایت کرامت البرز

سایت انجمن آرا

سایت قلمرو ما

سایت ایران شناسی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد