حوزه در مباحث علمی و قرآنی پیشگام باشد

نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر پیشگامی حوزه در مباحث علمی و قرآنی گفت: حوزه با درک نیازهای جامعه در جهت برطرف کردن آ‌ن قدم بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین بنیادی نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شامگاه پنجشنبه نهم آذرماه در همایش بزرگداشت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی که با حضور اساتید مؤسسه امام خمینی(ره) و آیت الله مصباح یزدی در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: خوشبختانه امروزه بیت علامه طباطبایی به محور فعالیت های قرآنی به ویژه در حوزه علمیه تبدیل شده است.

وی افزود: نگاه و اشراف مرحوم علامه طباطبایی در علوم گوناگون به ویژه تفسیر بسیار ویژه است، ایشان در فقه، اصول، تفسیر و فلسفه نظرات بسیار دقیق، علمی و بلند طرح کردند که همواره مورد استفاده فضلا و پژوهشگران بوده است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که به نقل از یکی از بزرگان علامه طباطبایی سه طهارت را رعایت کردند، اظهار داشت: یک مسأله مربوط به طهارت در فکر است، علامه طباطبایی به دور از هر گونه تشویش نسبت به مسائل اطرف خود و شبهات در جامعه حساس بودند.

وی ادامه داد: همواره نیازهای جامعه مدنظر علامه طباطبایی بود و به دفع شبهات از جامعه اهتمام داشتند، ایشان با افقی بلند و اشراف در مسائل مورد نیاز در ابعاد گوناگون ورود می کردند و سعی در خدمت به امت اسلامی داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین بنیادی طهارت در رفتار را ویژگی دیگر علامه طباطبایی دانست و ابراز داشت: علامه در دوران حیات خود در اوج قرار داشت اما همواره تواضع می کرد و نسبت به همه با احترام کامل برخورد می کرد و اخلاق در رفتار ایشان تجلی داشت.

وی عنوان کرد: طهارت در گفتار نیز از دیگر ویژگی های علامه طباطبایی به شمار می رود، اگر کسی با خدا معامله کند باقی خواهند ماند، علامه طباطبایی افزون بر حساسیت نسبت به نیازهای جامعه از مسائل دیگر غافل نبودند، از این رو در ابعاد گوناگون تکامل داشتند و آثار ایشان مرجعی برای پژوهشگران است.

نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: حوزه علمیه استعداد خوبی دارد و امروز محققان جوان و پر تلاش حوزه در مؤسسات گوناگون تلاش ویژه ای نسبت به دانش های گوناگون دارند، حوزه باید با انگیزه بالاتری نسبت به این مسائل با مقدمه درک امروز جامعه اقدام کند، امروز حوزه های علمیه در دوران تعالی و طلایی خود قرار دارد.

وی اضافه کرد: 500 مجلس و درس تفسیر در حوزه علمیه برگزار می شود، چراغ مباحث تفسیری روشن شده است اما در آغاز کار هستیم، نتیجه این کار 15 سال دیگر مشخص خواهد شد، امید می رود که با تلاش مسؤولان و بزرگان حوزه، حوزه های علمیه شیعه مانند همیشه در مباحث علمی و قرآنی پیشگام باشند.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری ایسنا

گزارش تصویری شبستان

گزارش تصویری ابنا

گزارش تصویری رسا

گزارش تصویری حوزه

--------------------------------------

خبرگزاری رسا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری برنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری کوثر

خبرگزاری شفقنا

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری اقتصادی ایران

---------------------------------------

روزنامه عصرایرانیان

روزنامه عصرایرانیان (pdf)

---------------------------------------

سایت قم فردا

سایت تابناک

سایت صاحب خبر

سایت خبروان

سایت قطره

سایت مانیتورشفقنا

سایت جماران

سایت الیم

سایت خبرفارسی

سایت دی نتز

سایت کیمیانیوز

سایت خبرپو

سایت ایران نیوز

سایت پارسی نیوز

سایت قطره

سایت تی نیوز

سایت خبرمفید

سایت شیعه شفقنا

سایت هشتگ

سایت چه خبرا

سایت ردنیوز

سایت توپ وسبد

سایت خبری زندگی

سایت ماگیتو

وبلاگ اقتصادنو

سایت یک ملت

سایت نیوزکاپ

سایت سبک نو

سایت اخبارورزشی

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد