بازديد دكتر على مدرسى ، از خانه موزه و دارالقرآن شهید آیت الله مدرس

دکتر علی مدرسی نوه شهید آیت الله مدرس ضمن حضور در خانه موزه و دارالقرآن شهيد مدرس با مشاهده فضا و احياء خانه پدربزرگش ، پس از گذشت هشتاد سال از شهادت ایشان ، از بانى اين اقدام (دارالقرآن امام علی(ع)) تقدیر و تشكر كرد.

وی  با بیان اینکه از حدود 7 سالگی (حدود سال 1321) به این منزل می آمده است، درباره سرگذشت خانه بعد از شهادت پدربزرگش گفت: «این خانه در اختیار خانواده آقای سید احمد کتابچی بود و در آن زمان چند بار به این محل آمده بودم."

دكتر مدرسی وقتی متوجه گرديد بخشی از فعالیت های موزه به عنوان دارالقرآن استفاده می شود، به محل برگزاری جلسه قرآن هفتگی موزه اشاره کرد و افزود: «این همان اتاقی است که شهید مدرس میهمانانش را به حضور می پذیرفت. در همین اتاق بزرگ بوده که رضاخان، در  زمانی که سردار سپه بود ،پس از چندین بار تقاضا به حضور مدرس می آید و با لحن تند و رک شهيد مدرس رو به رو می شود و آزرده بر می گردد و در همین خانه بوده که خدیجه بیگم دختر شهيد مدرس را در شب دستگیری، دنده اش را شکستند."

دکتر مدرسی که تمام عمرش را صرف مطالعه و بررسی زندگی و آثار شهید مدرس کرده است؛ در این بازدید خاطراتی از شهید مدرس درباره مقاطع تاریخی مختلف و زندگی مدرس بیان کرد.

دكتر على مدرسى ضمن بیان خاطراتی گفت : آيت الله پسنديده فرمودند من و برادرم امام خمينى (ره) مدت ٢١ روز در اين منزل ميهمان شهيد مدرس بوديم.

در اين بازديد كه حجت الاسلام مسيح مهاجرى مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی نيز حضورداشت ، دكتر على مدرسى به شرح تأليفات خود در تاريخ سياسى وزندگانى شهيد مدرس پرداخت و در پايان تعدادى از اين كتابها ازجمله مدرس شهيد نابغه ملى و مرد روزگاران را به خانه موزه شهيد مدرس تقديم كردو در خاتمه دفتر يادبود را نيز امضاء كرد.

 

بازتاب خبر در رسانه ها:

خبرگزاری ایکنا

--------------------------

روزنامه اعتدال

روزنامه اعتدال(Pdf)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(Pdf)

روزنامه تجارت

روزنامه اطلاعات

-------------------------

سایت اتحادیه تشکل های قرآنی کشور

سایت شهدای مدافع حرم

سایت تی نیوز

سایت رویداد24

سایت الیم

سایت هشت تگ

سایت چه خبرا

سایت پیشخوان

سایت خبر وان

سایت روجا نیوز

سایت دنیای بلاگ

سایت صاحب خبر

سایت خبرفارسی

سایت نیوزکو

سایت مرکزی آر اس اس

سایت راهنمای سفر

سایت قطره

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد