گردهمایی اساتید تفسیر اعزامی ماه مبارک رمضان در قم برگزار شد

گردهمایی ویژه اساتید تفسیر مبلغ اعزامی در ماه مبارک رمضان به اقصی نقاط کشور با سخنرانی آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم و در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد.

در این مراسم که شامگاه دوشنبه اول خرداد در دارالقرآن علامه طباطبایی با حضور اساتید سطوح عالی و خارج حوزه و مفسران قرآن کریم برگزار شد، علاوه بر حضرت آیت الله مکارم ، آیت الله مقتدایی، دبیر دوم شورای عالی حوزه نیز به ایراد سخن پرداختند.

مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی دوشنبه شب در گردهمایی اساتید تفسیر قرآن حوزه علمیه قم اعزامی به استان های کشور در ماه مبارک رمضان که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: برنامه اعزام اساتید تفسیر به استان های کشور چند سالی است که آغاز شده و برکات فراوانی داشته است.

وی افزود: با ارشادات و رهنمودهای مراجع تقلید و علما این برنامه هر ساله سیر صعودی خود را طی می کند و اثرگذاری بیشتری دارد اما باید سرمایه گذاری بیشتری بر آن صورت گیرد تا شهرهای بیشتری بتوانند از حضور اساتید استفاده کنند.

نجفی قدسی با بیان این که این برنامه باید توسعه پیدا کرده تا شاهد برکات فراوان آن در کشور باشیم، اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت و رهنمودهای بزرگان، برنامه ها و فعالیت های دارالقرآن علامه طباطبایی روز به روز شکل و وضعیت بهتری پیدا کرده و ان شاءالله منشأ آثار قرآنی بسیاری خواهد بود.

وی ادامه داد: دارالقرآن علامه طباطبایی این افتخار را دارد که در کنار مراکز حوزوی در خدمت تفسیر قرآن کریم باشد، یکی از مراکزی که در حوزه علمیه قم در این سال ها منشأ آثار خوبی بوده مجمع عالی تفسیر قرآن کریم حوزه است.

مدیردارالقرآن علامه طباطبایی ابراز داشت: این مجمع افزون بر راه اندازی و شکل دهی به دروس تفسیر در حوزه، در چند سال اخیر اساتید تفسیر را به استان های کشور و برای ترویج معارف قرآنی اعزام کرده است، در سال های گذشته خوشبختانه این کار به خوبی با همکاری سازمان تبلیغات شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: امسال بیش از 100 نفر از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه به استان های گوناگون اعزام می شوند تا مردم را بیشتر با تفسیر قرآن و معارف الهی آشنا کنند.

نجفی قدسی با اشاره به افتتاح سالن همایش های دارالقرآن علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: به برکت این جلسه قرآنی، سالن همایش های دارالقرآن هم افتتاح شد تا از این پس بتوانیم استفاده بیشتری برای برنامه ها داشته باشیم.

 

بازتاب خبر در رسانه ها:

گزارش تصویری حوزه

گزارش تصویری شفقنا

گزارش تصویری ابنا

گزارش تصویری فرهنگ رضوی

-------------------------------------

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری برنا

خبرگزاری رسا

خبرگزاری رسا2

خبرگزاری ایکنا

-----------------------------------

روزنامه اعتدال(صفحه اول)

روزنامه اعتدال(صفحه اول)(Pdf)

روزنامه اعتدال (صفحه4)

روزنامه اعتدال(صفحه4)(Pdf)

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت (Pdf)

هفته نامه افق حوزه(ص3)(Pdf) 

روزنامه شروع(ص1)(Pdf)

روزنامه جهان اقتصاد(ص9)(8خرداد)

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(Pdf)

روزنامه مردم سالاری

روزنامه مردم سالاری(Pdf)

-----------------------------------

سایت جماران

سایت قم نیوز

سایت خبروان

سایت قطره

سایت شیعه شفقنا

سایت رویداد24

سایت تی نیوز

سایت مانیتورشفقنا

سایت خبرفارسی

سایت پارسی پو

سایت سرابی

سایت ارزش نیوز

سایت کیمیانیوز

سایت دنیابلاگ

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد