نجفی قدسی: باید به ظرفیت‌های مردمی برای اعتلای فعالیت‌های دینی و قرآنی توجه بیشتر داشته باشیم

مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در مجتمع یاوران امام مهدی(عج) برگزارشد.

مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن امام علی(ع) در سخنانی گفت: ما باید به ظرفیت‌های مردمی برای اعتلای فعالیت‌های دینی و قرآنی توجه بیشتر داشته باشیم و بستر لازم را فراهم کنیم.

وی افزود: اگر در عزاداری امام حسین(ع) و ایام فاطمیه(س) حضور مردم چشمگیر است همین عشق نسبت به قرآن هم در میان مردم وجود دارد ولی اینکه چرا مردم تشریک مساعی کمی دارند نیازمند تدبیر و برنامه است.

این فعال قرآنی تاکید کرد: تنها مسابقه مردمی در کشور منحصر به همین مسابقات است که یک خیر و نیکوکار قرآنی هزینه آن را تقبل کرده است؛ از این افراد در کشور زیاد داریم و باید این نوع مسابقات رواج یابد.

نجفی قدسی ادامه داد: کسانی از کشورهای همسایه به صورت لجنه‌ای به ایران سفر کرده و در این مسابقات حضور می‌یابند بدون اینکه ما هزینه سفر آنان را بدهیم.

مدیر دارالقرآن امام علی(ع) افزود: یکی از مهمترین مراکز تفسیری در حوزه بیت علامه طباطبایی است زیرا در این سال‌ها مرکز پرورش استادان تفسیر است و چندین سال است که دوره‌های پرورش استاد بیان تفسیر تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰۰ حافظ قرآن در این مسابقات حضور داشتند تصریح کرد: قبل از انقلاب تعداد محدودی حافظ داشتیم ولی امروز  نفرات زیادی مفتخر به این مسئله هستند.

همچنین آیت‌الله علوی بروجردی در سخنانی گفت: داعش زائیده تفکر سقیفه است و نه ابن تیمیه زیرا اهل سقیفه لباس اهل اسلام بر تن کرده بودند ولی از اسلام حقیقی بهره‌ای نداشتند.

وی افزود: حفظ و قرائت قرآن مقدمه برای عمل به قرآن است و با گذشت چهار دهه از انقلاب باید به بلوغ و عقلانیت در این مسیر برسیم و عمل به قرآن در کشور بیشتر مشهود باشد.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری ایکنا

گزارش تصویری تسنیم

گزارش تصویری حوزه

------------------

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری برنا

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری رسا

خبرگزاری شفقنا

----------------

روزنامه رسالت

روزنامه رسالت(Pdf)

روزنامه جوان

روزنامه جوان(pdf)

روزنامه شاخه سبز

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی(pdf)

روزنامه جهان اقتصاد

روزنامه عصر ایرانیان

روزنامه عصر ایرانیان(Pdf)

روزنامه شاخه سبز

روزنامه شاخه سبز(pdf)(ص آخر)

--------------

سایت صاحب خبر

سایت خبربان

سایت مخبرنیوز

سایت خبروان

سایت خبرفارسی

سایت شهربیست

سایت شیعه شفقنا

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد