پس از پایان رقابت‌های روز جمعه؛ مرحله مقدماتی مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) پایان می‌یابد

مرحله مقدماتی مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) تا پایان وقت روز جمعه ۱۹ بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد و مرحله فینال مسابقات نیز در دو رشته بالای ۱۶ سال روز شنبه ۲۰ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

دوازدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) که از روز ۱۵ بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم آغاز شده است، روز ۱۸ بهمن ماه که چهارمین روز برگزاری مسابقات بود در گروه‌ها و بخش‌های مختلف ادامه یافت.
در روز 19 بهمن و در نوبت صبح شرکت‌کنندگان رقابت خود را از ساعت ۹ صبح آغاز کردند و تا زمان اذان ظهر ادامه دادند. در این نوبت، شرکت‌کنندگان همچون روزهای گذشته در ۱۸ سالن و با حضور داوران بین‌المللی و کشوری به رقابت پرداختند.
در دوره دوازدهم، برای افرادی که اولین بار در این مسابقات حضور یافتند، مرحله گزینش در نظر گرفته شده بود. در این مرحله شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن کریم، محفوظات خود را در حضور یکی از اعضای هیئت داوران، ارائه دادند تا در صورت تأیید به مرحله اصلی مسابقات وارد شوند.
همچنین در نوبت بعدازظهر نیز شرکت‌کنندگان طی دو نوبت و از ساعت ۱۴:۳۰ تا قبل از اذان مغرب و از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن‌های مختلف به رقابت با یکدیگر پرداختند و مسابقات در رشته‌های حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، قرائت تحقیق و قرائت ترتیل در ۱۸ سالن مجزا و در دو گروه بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال ادامه یافت.
در رشته‌های مربوط به حفظ قرآن از هر شرکت‌کننده در رشته‌های حفظ ۱۰ و ۲۰ جزء دو سوال و در رشته حفظ کل قرآن کریم نیز سه سوال پرسیده می‌شود.
براساس برنامه در نظر گرفته شده این مسابقات در رشته‌های مختلف تا پایان وقت امروز ۱۹ بهمن ماه به اتمام می‌رسد و روز شنبه ۲۰ بهمن‌ماه نیز مرحله فینال در دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود. همچنین اختتامیه مسابقات نیز روز ۲۱ بهمن‌ماه برپا می‌شود.
در این دوره از مسابقات بیش از پنج هزار شرکت‌کننده از ۳۱ استان کشور، همچنین ۱۹ کشور دنیا حضور دارند. این مسابقات در مجتمع یاوران مهدی(ع) شهر قم در جریان است و ۶۲ داور ملی و بین‌المللی به امر قضاوت مسابقات مشغول هستند.

 

بازتاب خبر در رسانه ها :

گزارش تصویری ایکنا

----------------

خبرگزاری ایکنا

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد